Kniha návštěv
Napište nám

24. srpna
Leicester-Forest 2:2 (2:1)
Předem bylo jasné, že Reds nečeká v Leicesteru nic jednoduchého. Foxes ze sedmi zápasů doma šest vyhráli, v týdnu předvedli v Boltonu výborný výkon a rozhodně neskrývají své přání postoupit. Navíc Forest se na hřišti rivala z East Midlands v posledních letech moc nedaří.

Začátek vzali domácí zostra. Moc nám nepůjčeli míč a zejména po levé straně pronikali nebezpečné akce. A po jedné z nich dali i vedoucí gól, když si polostřelu polocentr Dyera srazil do vlastní branky Ward. Leicester pak ještě pár minut tlačil, ale Forest se pomalu začínali probouzet a odměnou jim bylo vyrovnání ve 22. minutě - Cox na pravé straně převzal míč od Cohena, zatáhl ho k lajně a zpětnou přihrávku našel zcela volného Guediouru, který nezaváhal. V těchto chvílích se hrál skvělý fotbal nahoru-dolů, který musel diváky bavit. Ve 32. minutě se však domácí znovu dostali do vedení velice pěkným gólem Nugenta a málem dali ještě třetí, naštěstí Dyer postupující sám na Campa si příliš předkopl míč. Úvod druhé půle patřil znovu modrým. Po hrubce Guedioury se do šance dostal Waghorn, ale jeho střelu na brankové čáře zastavil Ward. Skvělý zákrok pak při hlavičce stejného hráče musel vytáhnout brankář Camp, dvě další nebezpečné střely domácích hráčů zblokovala obrana. V 65. minutě ovšem Whitebread fauloval Sharpa a Cox z nařízené penalty zamířil chladnokrevně k tyči. Byla to mimochodem první penalta ve prospěch Forest po více než 14 měsících. Leicester usiloval o to, aby strhl vedení znovu na svou stranu, v 70. minutě po velkém závaru vyhlavičkoval míč z brankové čáry Reid, když krátce předtím Gillett zřejmě zahrál na malém vápně rukou. Hra byla poté už spíše rozkouskovaná, navíc střídání v sestavě pomohlo více Reds. Domácí už nic moc kloudného nevymysleli, stejně tak Forest byli spokojenější s remízou, a tak výsledek 2:2 zůstal.

Branky:
6. vlastní Ward, 32. Nugent - 22. Guedioura, 67. Cox (pen.)
Diváci:
24 793
Forest: Camp - Moloney, Ward, Collins, Halford - Cohen, Gillett (87. Blackstock), Guedioura (54. Jenas), Reid (80. Lansbury) - Sharp, Cox (88. Blackstock)

Hodnocení

Brankář
Tento zápas patří k těm, v nichž Lee Camp své mužstvo podržel. Oplýval jistotou, chytil jeden jistý gól, za ty inkasované nemohl.

Obrana
Moloney odehrál první půli hrozně, ve druhé už byl daleko lepší. Stopeři odehráli průměr, občas ale nestačili zachytit rychlý pohyb soupeře. Halford na levé straně nezklamal, ale také to nebyla bůhvíjaká jistota. Naše obrana bohužel nedokáže "zavřít vrata" a nepouštět soupeře do šancí.

Záloha
Číslem jedna ve středové řadě byl defenzivní záložník Gillett. Byl tam, kde měl být, dobře kontroloval míč. Cohen si odehrál své, naopak Reid je asi trochu z formy a Guedioura kromě vstřeleného gólu nic nepředvedl, několikrát špatně nahrál.

Útok
Spolupráce Coxe se Sharpem je velice dobrá, oba měli podíl na gólech, takže se dá konstatovat, že splnili úkol.

Střídající hráči
Jenas byl anonymní, Lansbury stihl dát jednu geniální přihrávku do běhu Coxovi, ten s ní ale nenaložil nejlépe. Blackstock přišel jen na chvilku.

Bod zlomu
Neproměněné šance domácích na začátku druhé půle.

Rozhodčí
Leicester si asi bude stěžovat na penaltu, která rozhodně byla z přísnějších. Ovšem obránce našemu útočníkovi v šestnáctce znemožnil zaklíněním nohy pohyb za míčem. Takže faul, ne? Ve velkém vápně Forest rozhodčí neodpískal dvě nastřelené ruce.